Mavic Air czy Pro: Porównanie i czy warto zainwestować w Mavic Air 2?

Drony DJI z serii Mavic zyskały ogromną popularność wśród miłośników fotografii i filmowania z powietrza. Na rynku dostępne są różne modele tych dronów, takie jak Mavic Air, Mavic Pro i Mavic Air 2. Wśród nich wiele osób zastanawia się, który model wybrać oraz czy warto zainwestować w Mavic Air 2. W tym artykule przedstawimy porównanie Mavic Air i Pro oraz omówimy zalety i wady każdego z tych urządzeń. Ponadto, przyjrzymy się bliżej Mavic Air 2 i odpowiemy na pytanie, czy jest to inwestycja, na którą warto się zdecydować.

Mavic Air czy Pro: Porównanie specyfikacji

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, porównajmy specyfikację obu modeli. Mavic Air to model bardziej kompaktowy, podręczny, a Mavic Pro to większa jednostka, oferująca jednak więcej funkcji. W przypadku rozmiarów i wagi, Mavic Air wygrywa – jest znacznie mniejszy, lżejszy oraz łatwiejszy w transporcie. Kiedy natomiast chodzi o jakość zdjęć i filmów, Mavic Pro posiada nieco lepszą kamerę – szczególnie docenią to profesjonaliści, z uwagi na możliwość rejestrowania filmów w większym niż 4K formacie. Warto dodać,że Mavic Pro ma też więcej śmigieł, co przekłada się na większą stabilność. Dużym plusem jest też dłuższy czas lotu Mavic Pro- wynoszący do 27 minut-w porównaniu do Mavic Air, który zapewnia około 21 minut.

Mavic Air czy Pro: które urządzenie jest lepsze?

Ciężko zdecydowanie powiedzieć, które urządzenie jest lepsze. Wszystko zależy od tego, na co zwracasz uwagę i co jest dla Ciebie ważne. Jeśli zależy Ci na poręczności i możliwości szybkiego wyjęcia drona z plecaka, to Mavic Air może być doskonałym rozwiązaniem. Jeśli natomiast celem jest głównie filmowanie i fotografowanie w wysokiej jakości oraz większa stabilność i czas lotu, to uciecisz się do Mavic Pro.

Mavic Air 2: warto czy nie?

Teraz przejdźmy do nowszego modelu – Mavic Air 2. Ten dron ma wiele cech, które możliwe stawiają go jako świetną alternatywę dla starszych modeli. To zupełnie nowe rozwiązanie – łączy zalety pierwszej wersji Mavic Air oraz Mavic Pro. Jego kamera pozwala na rejestrowanie filmów o jakości 4K z 60 klatkami na sekundę i jego czas lotu wynosi aż 34 minuty.

Mavic Air 2: atuty nowego modelu

W stosunku do starszych modeli, Mavic Air 2 oferuje znacznie większą skuteczność i precyzję w funkcji śledzenia obiektu, które dają możliwość rejestrowania niesamowitych ujęć z dynamicznymi ruchami. Dodatkowo, Mavic Air 2 posiada inteligentne funkcje, takie jak Hyperlapse czy FocusTrack, znacznie ułatwiające sterowanie dronem.

Czy warto zainwestować w Mavic Air 2?

Patrząc na liczne zalety tego modelu, sprawa wydaje się już być jasna: Mavic Air 2 może stanowić udaną inwestycję, szczególnie dla osób, dla których liczy się jakość filmów i zdjęć. Jeszcze większy atut stanowi odpowiedni czas lotu, różnorodność funkcji oraz wyjątkowa poręczność drona. W porównaniu do Mavic Air i Pro, warto zdecydować się na Mavic Air 2, jeśli tylko nie posiadasz jeszcze żadnego z wcześniejszych modeli.

Jeśli jednak posiadasz już Mavic Air lub Pro i zastanawiasz się, czy warto wymieniać model na nowszy, warto wziąć pod uwagę, że Mavic Air 2 to krok naprzód w większości aspektów, ale nie superynacisk. Jeżeli jesteś zadowolony z działania swojego obecnego drona, to może warto poczekać na coś jeszcze nowszego.

Podsumowanie

Zmagając się z dylematem, Mavic Air czy Pro, warto rozważyć właśnie nowszy model, jakim jest Mavic Air 2. Zapewnia on większość zalet obu starszych modeli, jednocześnie dodając kilka nowych funkcji i ulepszeń. Jeśli zatem stoisz przed wyborem drona i nie posiadasz jeszcze żadnego, Mavic Air 2 może być dla Ciebie właściwym wyborem. Jeśli natomiast dysponujesz Mavic Air czy Pro, warto zastanowić się, jak wiele zyskasz przesiadając się na nowszy model.

Wybór drona dla każdego: Mavic Air, Pro czy Air 2?

Kiedy przychodzi do wybierania odpowiedniego drona dla swoich potrzeb, kluczowe jest rozważenie cech każdego modelu oraz własnych oczekiwań. Mavic Air to synonim kompaktowości i łatwości transportu, podczas gdy Mavic Pro wyróżnia się doskonała jakością zdjęć i filmów oraz większą stabilnością dzięki większej liczbie śmigieł.

W przypadku nowego modelu, Mavic Air 2, mamy do czynienia z dronem łączącym zalety obu poprzedników – łączy poręczność, jakość nagrań i dłuższy czas lotu, nie zapominając o innowacyjnych funkcjach śledzenia obiektu czy Hyperlapse.

Ostatecznie, warto zainwestować w Mavic Air 2 ze względu na jego mnogość zalet, szczególnie jeśli nie posiadasz jeszcze żadnego z wcześniejszych modeli. Jeśli jednak już dysponujesz Mavic Air lub Pro, zastanów się, jak wiele zyskasz, inwestując w nowszy model.

Post navigation

Te artykuły mogą Ci się spodobać